Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /samorzad/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /samorzad/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /samorzad/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /samorzad/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /samorzad/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /samorzad/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Listopad | 2014 | Samorząd Studentów

Miesięczne archiwum: Listopad 2014

Gratujacje

Protokół z posiedzenia Komisji ds. wyłaniania 5% najlepszych absolwentów WSAP w roku akademickim 2013-2014

mikołaj

Zapraszamy studentów oraz przyszłych studentów WSAP na dzień otwarty – spotkanie mikołajkowe – 13 grudnia 2014 r. w godz. 11:00-13:00.

w programie:

Świąteczny nastrój, Mikołaj
Wykład mikołajkowy Rektora WSAP

Zagraniczni studenci, którzy uczą się na polskich uczelniach i aktywnie działają w środowisku akademickim, mogą wziąć udział w konkursie Interstudent na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2014.

Konkurs Interstudent, organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, kierowany jest do zagranicznych studentów studiujących w polskich uczelniach, zarówno na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. W konkursie mogą uczestniczyć studenci uczelni publicznych i niepublicznych, uczący się w języku polskim i obcym.

– Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych – informują organizatorzy konkursu.

Podstawą udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie do organizatorów Ankiety Interstudenta. Zgłoszenia mogą przesyłać: rektorzy lub prorektorzy ds. międzynarodowych, dziekani lub prodziekani, uczelniane biura współpracy międzynarodowej, samorządy studentów i kierownictwa innych organizacji studenckich. Kandydatów mogą zgłaszać również koleżanki i koledzy ze studiów.

Zwycięzców w trzech kategoriach (studia licencjackie, studia magisterskie, studia doktoranckie) wyłoni kapituła konkursu, która może ustanowić dodatkowe wyróżnienia. Laureaci otrzymają nagrody, statuetki oraz dyplomy. Dodatkowym wyróżnieniem będzie popularyzacja zwycięzców i ich uczelni na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy.

Gala finałowa konkursu Interstudent odbędzie się 22 stycznia, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2015” w Lublinie.

Jak informowała w kwietniu „Fundacja Edukacyjna Perspektywy” w Polsce uczy się blisko 36 tys. studentów zagranicznych ze 149 krajów, to o 23 proc. więcej niż w roku poprzednim. Najliczniejszą grupę, ponad 15 tys., stanowią Ukraińcy.

http://studia.dlastudenta.pl/artykul/Trwaja_poszukiwania_najlepszych_studentow_zagranicznych_w_Polsce,109487.html

Interesujesz się zagadnieniami z zakresu rachunkowości, finansów i podatków, chcesz poznać tajniki rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) przez studentów podejmujących pracę w trakcie studiów w kraju i zagranicą, stawiasz na praktyczne podejście do zagadnień,
Weź udział w spotkaniu!
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy
w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów białostockich uczelni wyższych na spotkanie, które odbędzie się w dn. 25 listopada 2014 r. o godz. 11.00 w siedzibie Oddziału Okręgowego SKwP w Białymstoku ul. Warszawska 34.
Program spotkania umożliwi Wam odpowiedź na pytanie: ile zapłacić PIT i dlaczego?
Szczegółowa problematyka obejmuje odpowiedzi na pytania:
1. Kiedy student jest podatnikiem, płaci podatki i składki ZUS jeżeli uzyskuje dochody z działalności wykonywanej osobiście w kraju lub zagranicą z tytułu:
 stypendiów przyznawanych przez odpowiedniego ministra, przez samorządy i organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, jednostki organizacyjne kościołów)
 studenckich praktyk zawodowych,
 umowy zlecenia wykonywanej podczas wakacji zarówno w kraju jak i zagranicą ,
 umowy o dzieło np. sprzedaje krótki program komputerowy, namaluje obraz, wyda książkę itp.
 uczestniczy konkursach w kraju jak i w konkursach zagranicznych w tym w konkursach internetowych,
 uczestniczy w sesjach zdjęciowych, w pokazach mody itp.
 handluje w internecie bitcoinami,
 kupuje i sprzedaje czyli obrót akcjami na giełdzie,
 kupuje i sprzedaje towary na aukcjach internetowych Allegro, e-bay i innych,
2. Jakie koszty przysługują w odniesieniu do wymienionych dochodów uzyskanych w kraju a jakie od dochodów uzyskanych zagranicą .
3. Jaką stawką podatkową opodatkowane są w/w wymienione dochody.
4. Jaki rodzaj formularza podatkowego PIT obowiązuje w odniesieniu do w/w dochodów i kiedy powstaje obowiązek złożenia zeznania podatkowego gdy uzyskuje dochody tylko w Polsce, uzyskuje dochody w Polsce i za granicą lub uzyskuje dochody tylko zagranicą w krajach UE i poza krajami UE.
5. Kiedy student płaci wszystkie składki ZUS bez względu na wiek jeżeli uzyskuje dochody.
6. W jaki sposób polski fiskus uzyskuje informację o dochodach Polaków uzyskanych w innych państwach.
7. Jakie są skutki niepłacenia podatków.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona także działalność statutowa Oddziału Okręgowego w Białymstoku na rzecz Członków Stowarzyszenia, kursy z rachunkowości i podatków organizowane przez Oddział Okręgowy w ramach wewnętrznej certyfikacji zawodu księgowego oraz szkolenia krótkie aktualizujące wiedzę z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, prawa cywilnego i KSH.

Zapisz się na spotkanie!
Zapisy do 19.11.2014 r
(informacje na temat chęci uczestnictwa prosimy przesłać na julita.martyniuk@gmail.com)

Gratulujemy
1. Alicja Iwaszko- II rok, stacjonarne- 3 głosy
2. Joanna Lipska- III rok, stacjonarne- 4 głosy

Wyniki głosowania na przedstawicieli Studentów do Senatu WSAP

Wybór Członków Samorządu Studentów do Komisji stypendialnych
uchwała nr 21 wybór przedstawicieli do senatu WSAP im. S. Staszica w Białymstoku
uchwała w sprawie wyborów przedstawcieli Samorządu Studentów WSAP do Senatu

Komentarze

  Samorząd WSAP

  Wiadomości z regionu

  RSS Error: A feed could not be found at http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/frontpage. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.

  Listopad 2014
  P W Ś C P S N
  « Paź   Gru »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930