Interesujesz się zagadnieniami z zakresu rachunkowości, finansów i podatków, chcesz poznać tajniki rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) przez studentów podejmujących pracę w trakcie studiów w kraju i zagranicą, stawiasz na praktyczne podejście do zagadnień,
Weź udział w spotkaniu!
Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy
w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów białostockich uczelni wyższych na spotkanie, które odbędzie się w dn. 25 listopada 2014 r. o godz. 11.00 w siedzibie Oddziału Okręgowego SKwP w Białymstoku ul. Warszawska 34.
Program spotkania umożliwi Wam odpowiedź na pytanie: ile zapłacić PIT i dlaczego?
Szczegółowa problematyka obejmuje odpowiedzi na pytania:
1. Kiedy student jest podatnikiem, płaci podatki i składki ZUS jeżeli uzyskuje dochody z działalności wykonywanej osobiście w kraju lub zagranicą z tytułu:
 stypendiów przyznawanych przez odpowiedniego ministra, przez samorządy i organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, jednostki organizacyjne kościołów)
 studenckich praktyk zawodowych,
 umowy zlecenia wykonywanej podczas wakacji zarówno w kraju jak i zagranicą ,
 umowy o dzieło np. sprzedaje krótki program komputerowy, namaluje obraz, wyda książkę itp.
 uczestniczy konkursach w kraju jak i w konkursach zagranicznych w tym w konkursach internetowych,
 uczestniczy w sesjach zdjęciowych, w pokazach mody itp.
 handluje w internecie bitcoinami,
 kupuje i sprzedaje czyli obrót akcjami na giełdzie,
 kupuje i sprzedaje towary na aukcjach internetowych Allegro, e-bay i innych,
2. Jakie koszty przysługują w odniesieniu do wymienionych dochodów uzyskanych w kraju a jakie od dochodów uzyskanych zagranicą .
3. Jaką stawką podatkową opodatkowane są w/w wymienione dochody.
4. Jaki rodzaj formularza podatkowego PIT obowiązuje w odniesieniu do w/w dochodów i kiedy powstaje obowiązek złożenia zeznania podatkowego gdy uzyskuje dochody tylko w Polsce, uzyskuje dochody w Polsce i za granicą lub uzyskuje dochody tylko zagranicą w krajach UE i poza krajami UE.
5. Kiedy student płaci wszystkie składki ZUS bez względu na wiek jeżeli uzyskuje dochody.
6. W jaki sposób polski fiskus uzyskuje informację o dochodach Polaków uzyskanych w innych państwach.
7. Jakie są skutki niepłacenia podatków.

Podczas spotkania zostanie przedstawiona także działalność statutowa Oddziału Okręgowego w Białymstoku na rzecz Członków Stowarzyszenia, kursy z rachunkowości i podatków organizowane przez Oddział Okręgowy w ramach wewnętrznej certyfikacji zawodu księgowego oraz szkolenia krótkie aktualizujące wiedzę z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, prawa cywilnego i KSH.

Zapisz się na spotkanie!
Zapisy do 19.11.2014 r
(informacje na temat chęci uczestnictwa prosimy przesłać na julita.martyniuk@gmail.com)