SZLACHETNA PACZKA NA WSAPIE

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że nasza Uczelnia dołączyła do tego projektu.

Rodzina, której chcemy pomóc, to Pani Beata (47 l.) i Pan Wojtek (47 l.), którzy wychowują dwójkę dzieci: Zuzę (10 l.) i Pawła (15 l.). Pani Beata od dwóch lat choruje na nowotwór jelita grubego i ma orzeczoną niepełnosprawność. Pan Wojtek niedawno podjął pracę na umowę zlecenie i zarabia około 450 zł. Trudną sytuacją rodziny, oprócz choroby Pani Beaty, są również finanse. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz wydatków na leki Pani Beaty (razem 517 zł), rodzinie pozostaje (709 zł), po przeliczeniu na jednego członka rodziny to (177 zł). Kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby rodziny, a do tego dochodzą również wydatki szkolne.
Pani Beata i jej mąż najbardziej dumni są ze swoich dzieci, które chętnie rozwijają swoje pasje i pomagają matce w domowych obowiązkach. Zuza jest uczennicą 4 klasy podstawowej, śpiewa w chórze szkolnym. Paweł jest uczniem 3 klasy gimnazjum, interesuje się piłka nożną i gra w szkolnej drużynie. Pani Beata i jej dzieci dumni są z ojca, który od roku zmaga się z chorobą alkoholową i wygrywa.
Rodzina najbardziej potrzebuje żywności (zwłaszcza ziemniaki i buraki na zimę), odzieży i ciepłych kołder/poduszek dla dzieci.
Podstawowe produkty żywnościowe, których potrzebuje rodzina:Herbata, Ryż, Kasza, Makaron, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Specjalne produkty żywieniowe: Pani Beata ma dietę lekkostrawną
Inne: ziemniaki, buraki, mleko, płatki kukurydziane
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów
Inne: szare mydło (zalecane przez lekarza Pani Beaty)

POMOCE SZKOLNE:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plecak, Przybory do pisania

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Kołdra, Poduszka, Pościel
Inne: Rodzina potrzebuje 2 kompletów (kołdra i poduszka) dla dzieci.

VII. INNE POTRZEBY:
Dywan lub chodnik – w pokoju, w którym śpią dzieci nie ma dywanu, podłoga jest „goła” i zimą może to być uciążliwe i niekomfortowe, zwłaszcza, gdy Pani Beata oszczędza na ogrzewaniu mieszkania, aby ograniczyć jak najbardziej wydatki.

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
Zuza: lalka Paweł: plecak

Informujemy także, iż zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, za które zostaną zakupione artykuły niezbędne rodzinie.

Jeśli masz w domu coś, co Ci się nie przyda, a może przydać się komuś innemu.
Bliższe informacje: julita.martyniuk@gmail.com